در کمتر از 20 دقیقه شخصیت خودتان را بهتر بشناسید و برای ادامه زندگیتان بهتر و هوشمندانه تر برنامه ریزی کنید

من می دانم دقیقا به چه چیزی علاقه دارم
من می دانم شغل مورد علاقه ام چیست
من می دانم با چه کسانی دوست شوم
من خصوصیات اخلاقی ام را خیلی دقیق می شناسم

اگر ما یک روز می توانستیم، تمام این جملات را با قاطعیت و یقین بگوییم، مطمئنا آن رو به شناخت کافی و دقیقی از خودمان رسیده ایم.

تست MBTI

تست شخصیت شناسی شغلی و تحصیلی MBTI در بسیاری از مراکز مشاوره مورد استفاده قرار می گیرد. آیا تا به حال شنیده اید که فردی شخصیت خود را با برچسب INTJ یا ESTP توصیف نماید؟ آیا از خود سؤال کرده اید که این کدها که شبیه رمز چهار رقمی می باشد، چیست؟ آنچه این افراد برای شناخت خود به آن مراجعه نموده اند نوع شخصیت آنها براساس شاخص Myers-Briggs  است. تست شخصیت مایرز بریگز یک ابزار خودگزارشی است که برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و ترجیحات شخصی طراحی شده است. این پرسشنامه توسط ایزابل مایرز و مادرش کاترین بریگز بر اساس کارشان با نظریه کارل یونگ در مورد شخصیتها تهیه شده است.

تست شخصیت شناسی MBTI و 16 تیپ شخصیتی :

براساس پاسخ سوالات موجود، افراد به عنوان یکی از 16 نوع شخصیت شناخته می شوند. هدف MBTI این است که به پاسخ دهندگان اجازه دهد شخصیت خود را در جنبه های مختلف از جمله نقاط قوت ، ضعف ، ترجیحات شغلی، سازگاری با افراد دیگر و … بیشتر کشف و درک کنند. نوع شخصیتی هیچ فردی “بهترین” یا “بهتر” از شخصیت های دیگر نیست. این ابزاری نیست که به دنبال اختلال عملکرد یا ناهنجاری باشد. در عوض ، هدف آن صرفا  کمک به شما به منظور یادگیری بیشتر در مورد خودتان است.

مطالعه کنید  مادر قوی

4 مولفه اصلی در تست شخصیت شناسی MBTI :

در تست MBTI پس از سنجش نمرات فرد در چهار جفت صفت، می توان نوع شخصیت را با یک کد چهار حرفی نشان داد. در این صورت 16 حالت شخصیتی ایجاد می شود که در شکل زیر هر کدام مشخص شده اند:

تا اینجا شما از اهمیت این تست مطلع شده اید. این تست را برای تک تک اعضای خانواده و دوستان خود انجام دهید تا آن ها را نیز بهتر بشناسید.

پس برویم و تست را انجام دهیم.

بر روی لینک زیر کلیک کنید :

با تشکر از وبسایت esanj

[gap] [gap] [row] [col span=”6″ span__sm=”12″ padding=”0px 0px 0px 0px” margin=”0px 0px 0px 0px”] [title style=”bold-center” text=”پرفروش ترین محصولات” color=”rgb(255, 128, 0)”] [ux_products columns=”1″ auto_slide=”3000″ show_cat=”0″ show_rating=”0″ equalize_box=”true” ids=”10572,10377,10038,10130″] [/col] [col span=”6″ span__sm=”12″] [title style=”bold-center” text=”پربازدید ترین مقالات” color=”rgb(255, 128, 0)”] [blog_posts style=”default” columns=”1″ columns__md=”1″ slider_nav_color=”light” auto_slide=”4000″ ids=”10538,3324,8769,3321″ show_date=”false” image_height=”56%” image_size=”large”] [/col] [/row]